+90 212 565 45 67 info@panmak.com

HİDROZON KAYNAK MAKİNESİ

Panmak hidrozon kaynak makinesi 3000 ºC alev konsantrasyonu sayesinde küçük ve orta ebattaki parçaları lehimlemek için kullanılan bir cihazdır. Özellikle ince kaynak gerektiren çeşitli parçaları lehimlemek için uygun kullanımlar sunan Panmak hidrozon kaynak makinaları, lehim yapılan bölgeye fazla ısı vermeden lehim işlemi gerçekleştirmenizi sağlar. Bu şekilde bitmiş ürünleriniz incelikli bir şekilde ortaya çıkar.

Panmak hidrozon kaynak makinalarının özellikleri değişkenlik gösterir. Müşterilerin taleplerine ve ihtiyaçlarına göre hidrozon kaynak makineleri üretilebilmektedir. Bu kaynak makinaları genellikle kalıpçılık, cam üretimi, dişçilik, elektromekanik endüstrisi ve kuyumculuk sektöründe yaygın şekilde kullanılır. Bunun yanı sıra hidrozon kaynak makineleri genel olarak güneş enerjisi, otomotiv, aydınlatma, elektromekanik, beyaz eşya ve elektronik sektörlerinde de verimli bir biçimde kullanılır.

Hidrozon kaynak makinelerinin en yaygın olarak kullanıldığı alan kuyumculuk sektörüdür. Bu makine, endüstriyel uygulama için sudan saf hidrojen ve oksijen üretmek için güvenli ve uygun maliyetli bir teknolojidir. Kuyumculukta malzeme işleme, ısıl işlem ve lehimleme amacıyla kullanılır. 3000 ํC’ye kadar alev sıcaklığı ile bu makine platin, altın, gümüş, bakır ve pirinç gibi her tür metal için mükemmeldir.

Hidrozon Kaynak Makinası Modelleri

Panmak hidrozon kaynak makineleri, 3000 ºC alev konsantrasyonu ile çevresini ısıtmadan küçük ve orta büyüklükte olan parçaları lehimlemek için ideal kullanımlar sunar. Bu işlemi yaparken gerekli olan enerji genel olarak damıtık suyun elektrolizi sırasında ortaya çıkan hidrojen ve oksijen yanmasından elde edilir.

Panmak Kaynak Makineleri

Hidrozon kaynak makinesi, daha büyük parçalara erişim sağlayan ve daha özgür bir biçimde çalışmanızı sağlayan kaynak makinelerinden normalden daha büyük bir açıklık sağlar. Bu makinenin farklı metal türlerinde nasıl çalıştığının yapılandırılmasına izin veren darbe şekli ayarları vardır.

Bu cihazdaki mekanizma özelleştirilmiş kaynak ayarlarını kaydeder. Bir düğmeye dokunarak en çok kullandığınız kaynak ayarları arasında kolay bir biçimde geçiş yapmanız mümkün olur. Daha serin çalışan ve kritik aşınan parçalar üzerindeki stresi azaltan üstün, yüksek verimli bileşenler, büyük ölçüde azaltılmış bakım maliyeti sağlar. Kesin kaynak işlemi sağlamak için ayarları üzerinde tekrarlanabilir kontrol sunar.

Panmak – Hidrozon Kaynak Makinesi – Kuyumcu Makineleri

Panmak hidrozon kaynak makinesinin çalışma prensibi, mücevherler, gümüş eşyalar, bijuteri takıları ve gözlükler gibi farklı ürünlerdeki mekanik hassasiyet için uygun, genel olarak ısıl işlemler için yüksek saflıkta hidrojen elde etmek için suyun elektrolitik ayrışmasına dayanır. Mikrofiammanın yüksek sıcaklığı, 3000 °C civarında yeşil renkli, özel deoksidize sıvı ile saflaştırılmış, büyük malzeme kütlelerini ısıtmaya gerek kalmadan güçlü tipte kaynaklar yapılmasına olanak sağlar. Panmak hidrozon kaynak makineleri, plastik malzemelerin işlenmesinde sıklıkla kullanılır, opal ve şeffaf akrilik, malzemelerin mekanik işlenmesi ile parlatabilir. Ayrıca, bu cihazların bir başka iyi avantajı, yüksek basınçlı gaz birikimini önlemektir çünkü bunlar, geleneksel silindir sistemine kıyasla önemli bir tasarrufla kullanım anında gerekli miktarda gaz üretebildikleri için idealdir. Hidrozon kaynak makinelerinin rutin bakımı ise son derece basit, hızlı ve ekonomiktir.

İlginizi Çekebilir: Kaplama Makinesi 

Kırk yılı aşkın bir süredir başarılı bir biçimde sektörde faaliyet gösteren ve deneyimlerini sanayi makinelerine aktaran Panmak markası, hidrozon kaynak makineleri, sinterleme fırınları, hidrolik pres makineleri ve tavlama fırınları için profesyonel ve yüksek kaliteli üretici ve tedarikçi olarak dünya çapında bir isimdir. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve taleplerine yönelik olarak özelleştirilebilen makine tasarımlarımız sayesinde işlerinizi aksatmadan, yüksek verimlilikle ürünlerinizi hızlı ve kaliteli bir şekilde imal edebilirsiniz. Panmak hidrozon kaynak makineleri ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.