+90 212 565 45 67 info@panmak.com

Tünel Fırın

Panmak tünel fırını genel olarak değerli madenler, içi dolu zincirler, içi boş zincirler ve benzer ürünlerin kaynatılması ve tavlanması amacıyla kullanılan bantlı bir fırın türüdür. Orta boy atölye çalışmaları için idealdir. Yüksek kalite standardına sahip ürünlerin üretilmesi için kullanılır. Tünel fırınları hassas çalışma bandı ve basit kullanma prosedürüne de sahiptir. Ergonomik tasarım ve yüksek verimliliğe sahiptir.

Tünel fırınlar kuyumculuk sektöründe etkin bir biçimde kullanılır. Kalıplanmış takıların ve mücevherlerin tünel fırınlarda lehimlenmesi, altın takıların ve gümüş takıların üretim maliyetlerini ve sürelerini kayda değer oranda azaltır. Alaşıma ya da değerli madene uygun olarak kalıplanmış ürünlerin kusursuz bir biçimde birleştirilmesi için tünel bant fırınları kullanılır.

Tünel Bant Fırın – Panmak Kuyumcu Makineleri

12 KW fırın ısıtma gücü, 1200° maksimum sıcaklık, 2 m/dak bant hızı, 2,5 KW ile 4 KW amonyak gazı ayırıcıya sahip olan bu tünel fırını, 800 kilogram ağırlığındadır. Dayanıklı ve uzun ömürlü olaran tünel bant fırınlarının genel özellikleri değişkenlik gösterebilmektedir. Panmak tünel fırının özellikleri müşterilerin özelleştirilmiş ihtiyaçlarına uygun olarak üretilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Hidrolik Pres Makinesi

Tünel Bant Fırın Nedir?

Tünel bant fırınları temel olarak metalden değerli madenlere kadar çeşitli ürünleri işlemek için kullanılabilen büyük fırınlardır. Tünel bant fırın, bileşenleri veya parçaları tek bir oranda geçerken ısıtmak için tasarlanmış bir makine türüdür. Taşıyıcı fırının sağladığı temel fayda, yüklenmesi, ısıtılması, soğutulması ve boşaltılması gereken diğer fırın türlerinin aksine sürekli çalışır durumda olmasıdır. Bu, bu fırınları sürekli işlemenin gerekli olduğu fabrika uygulamalarına çok uygun hale getirir. Tünel fırınlar, pek çok farklı sektörde, farklı parçaları tavlamak ve sertleştirmek için de kullanılırlar. Tünel yapısı içindeki farklı ısıtma ve soğutma bölgelerinin çeşitli uygulamalara uyacak şekilde ince ayarlanması genel olarak mümkün olduğu için oldukça çok yönlü olabilirler.

Diğer fırın tiplerinden farklı olarak, tünel fırınlar genel olarak doğrusal ve tünel şeklinde bir tasarıma sahiptir. Tünel yapısından geçen, elle yüklenip boşaltılabilen bir konveyör banttan oluşurlar. Tünel, genellikle ortam sıcaklığından belirli bir iş parçasını işlemek için gereken maksimum ısı miktarına kadar değişen birkaç farklı bölgeye ayrılır. Bir bileşen veya iş parçası konveyör boyunca hareket ederken, sırayla her sıcaklık bölgesine tabi tutulur.

Panmak Tünel Fırın – Kuyumcu Makinesi

Tünel fırının çalışma prensibi, fırını ısıtmak için uzak kızılötesi kullanılmasıdır. Paslanmaz çelikten özel olarak dizayn edilen tünel bant fırının iç tasarımı sayesinde kızılötesi ışık fırının her yerinde parlar. Daha sonra sıcaklık, nesneye iletilir ve eşit şekilde ısıtılır.

Tünel Fırın Fiyatları

Tünel bant fırınları genel olarak metal kaplama, otomotiv, elektronik ve kuyumculuk sektörlerinde artan işlevsellik ile yüksek sıcaklık kapasitesi sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu fırınlar, işletmelerdeki birçok tipte konveyör sistemiyle uyumlu olacak şekilde dizayn edilmiştir ve işletmelerin özelliklerine göre tasarlanabilmektedir. Böylece işletmenin özel ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan tünel bant fırınlar, üretimde yüksek kalite standartları ve yüksek verimlilik sunar.

Tünel Bant Fırın – Panmak Kuyumcu Makineleri

Patentli enerji tasarrufu teknolojimiz ile yüksek enerji tasarrufu etkisi sağlayan tünel fırınlarımız, gelişmiş gaz ve ateşleme, sıcak hava beslemesi sağlar. Yüksek kaliteli ürün oranı ve büyük üretim kapasitesi, otomatik kontrol, bilgisayar çalışması, kararlı ateşleme ve esnek kontrol sağlar. Ayrıca maliyeti düşüktür, uzun çalışma ömrüne sahiptir ve çevre dostudur.

Panmak tünel bant fırın fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.